Czym zajmuje się implantologia?
Implantologia jest obecnie najnowocześniejszą formą przywracania funkcji estetyki i żucia. Nowoczesna medycyna zmierza w kierunku jak najmniej inwazyjnego leczenia, dzięki czemu pacjenci odczuwają coraz większy komfort.
Obecnieleczenie implantologiczne należy do najbezpieczniejszych metod uzupełnienia ubytków zębowych. Dane medyczne potwierdzają, że odsetek przyjęcia implantu zęba wynosi 96-98%. Dzięki implantologii jesteśmy w stanie osiągnąć trwały efekt estetyczny. Wpływamy też na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i składa się z kilku etapów.
Podstawowym materiałem służącym do wykonywania implantów jest tytan. Ma to związek z faktem, że ze względu na swoją biokompatybilność, nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce
Przebieg leczenia implantów zębów
Przed wszczepieniem implantów zawsze przeprowadza się dokładne badania diagnostyczne, które potwierdzają zadowalający stan zdrowia pacjenta. Jeśli występuje niedostateczna ilość tkanki kostnej, konieczne może być wykonanie leczenia wstępnego, mającego na celu odbudowę masy kostnej.
Jeśli warunki kostne są odpowiednie, implant jest umieszczany w kości. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa od kilkunastu minut do maksymalnie godziny. Po zabiegu konieczne jest założenie szwów, które usuwa się po około 10 dniach. Następnie nad implantem umieszczana jest proteza zębowa tymczasowa, która pozostaje do czasu zakończenia procesu osteointegracji - czyli zrośnięcia implantu z kością (co trwa średnio od 2 do 6 miesięcy). Po zakończeniu gojenia, w drugim zabiegu implant jest odsłaniany, a na nim montuje się przygotowaną wcześniej nadbudowę protetyczną.
W niektórych przypadkach możliwe jest natychmiastowe obciążenie implantu.
Kiedy warto skorzystać z implantów?
Implanty pozwalają pacjentom, którzy posiadają braki zębowe przywrócić komfort i poczucie pewności siebie w sytuacjach życia codziennego.
Implanty pozwalają na:
uzupełnienie licznych brakujących zębów, łącznie z bezzębiem
uzupełnienie braków w przypadku nieobecności zawiązka lub zawiązków zębów stałych,
poprawienia jakości życia pacjentom korzystającym z protez ruchomych,
Kiedy nie należy stosować implantów?
W niektórych przypadkach, niemożliwe jest leczenie implantologiczne. Do najczęstszych przeciwwskazań do zastosowania implantów zębowych należą:
nowotwór
ciąża, oraz okres karmienia piersią
zaburzenia psychiczne,
problemy z krzepliwością krwi
demencja starcza,
ciężkie schorzenia ogólne,
napromienianie miejsca implantacji,
niedostateczna ilość kości wyrostka zębodołowego (bez możliwości augmentacji).
nieukończony rozwój kości( młodsi pacjenci)
Zachęcamy do umówienia się na konsultację w celu oceny Twoich indywidualnych potrzeb i przedyskutowania możliwych opcji leczenia.
Przez krótki okres po zabiegu, zwykle kilka dni odczuwalny jest ból, który jest naturalnym następstwem przeprowadzonego zabiegu.
Jeśli pacjent zauważy bolesny obrzęk zaraz po wszczepieniu implantów, powinien pilnie skontaktować się ze swoim lekarzem.
Jaka jest cena implantów zębów?
Nasz priorytet to kompleksowe zastąpienie brakującego zęba w sposób najlepiej dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych pacjenta. Koszt implantu zęba zależy głównie od materiału, z którego jest wykonany. W cenę leczenia implantologicznego wliczają się również dodatkowe procedury, które czasem są konieczne dla skutecznego wszczepienia implantu, mającego zapobiec jego odrzuceniu.
Opinie naszych pacjentów:
W gabinecie Pro Endodentica, implantami zajmuje się lek. dent. Agnieszka Kaja-Karawacka.
Sprawdź dostępne terminy w kalendarzu online
Zapraszamy do umawiania konsultacji: +48 692-682-670
kliknij w miniaturę, aby przeczytać
Umów się na konsultację: +48 692-682-670